AGRO НОВИНИ

Офіційний курс НБУ: EUR 31.3700, USD 26.6672


Протруювання посівного матеріалу напередодні осінньої посівної може зберегти до 50% врожаю. Експорт української агропродукції буде і далі збільшуватися. Кабмін призначив нового голову правління ДПЗКУ. На державну підтримку аграріїв планують виділити 4,6 млрд грн. у 2022 р. Індонезія залишилася ключовим покупцем української пшениці в серпні.  Про це та інше, сьогодні у новинах:

Протруювання посівного матеріалу напередодні осінньої посівної може зберегти до 50% врожаю

Експорт української агропродукції буде і далі збільшуватися

Кабмін призначив нового голову правління ДПЗКУ

На державну підтримку аграріїв планують виділити 4,6 млрд грн

Індонезія залишилася ключовим покупцем української пшениці

Протруювання посівного матеріалу напередодні осінньої посівної може зберегти до 50% врожаю

Озимі зернові на початкових стадіях росту та розвитку найбільш вразливі до низки загроз - засміченості, ураження хворобами та пошкодження шкідниками.

Експерти пропонують поставитися до протруєння посівного матеріалу напередодні осінньої посівної дуже виважено. Варто зазначити, що в різні роки ця технічна операція може заощадити від 10-15% до 50% і більше в майбутньому врожаї. Крім того, на ранніх стадіях вегетації це значно заощадить на стерилізації та обробці інсектицидами.

Спеціалісти наголошують на тому, що вибір первинного засобу захисту озимих зернових - це дуже важливий крок у реалізації його генетичного потенціалу врожайності, оскільки на початкових стадіях росту та розвитку сіянці стикаються з багатьма небезпеками.

Експорт української агропродукції буде і далі збільшуватися

Фермер Геннадій Бобов вважає, що країні потрібні стимули для збільшення частки експорту товарів з більшою доданою вартістю.

Україна в майбутньому збільшить експорт агропродукції, але країні необхідно стимулювати галузі переробки сировини та виробництва харчових продуктів. Про це сказав президент групи компаній "Панда" Геннадій Бобов.

«Якщо ми подивимося на дані, експорт агропродукції був менше 13 млрд $ десять років тому. П'ять років тому український експорт коштував 15 млрд $. Сьогодні ми впевнено "зробили крок вперед" в $ 22 млрд. Головне -  що країна повинна створити умови для зростання або принаймні, не перешкоджати цьому ", - сказав він. 

Кабмін призначив нового голову правління ДПЗКУ

Міністерство економіки України призначило виконуючим обов’язки Голови Ради директорів «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ) Василя Коваленка, таке рішення прийнято  Міністерством економіки України від 15.09.2021 №33-п. Варто зазначити, що раніше Василь Коваленко був на посаді голови ДПЗКУ з травня по листопад 2020 року. Попередній голова ради директорів Андрій Власенко звільнений від виконання обов’язків відповідно до наказу Міністерства економіки України від 15.09.2021 р. №32-п. Слід пам’ятати, що національна поліція викрила керівництву ДПЗКУ сотні мільйонів гривень у масових масштабах. Встановлено, що посадові особи компанії здійснюють операції з експорту зерна компаніям, що контролюються нерезидентами. Крім того, 13 серпня 2021 року національна поліція затримала керівника ДПЗКУ під час спроби втечі з України.

На державну підтримку аграріїв планують виділити 4,6 млрд грн

Уряд схвалив проект Закону України «Про державний бюджет на 2022 рік» та передав його до Верховної Ради України разом із відповідними матеріалами. Варто зазначити, що порівняно з планом на 2021 рік, кошти на розвиток агропромислового комплексу в 2022 році збільшаться на 301 млн грн. Відповідно до запровадження Міністерства фінансів, у проекті національного бюджету на 2022 рік передбачено виділення 4,6 млрд грн державної підтримки для сільськогосподарських виробників. Виділені кошти використовуються для фінансування 4 проектів:

  • відшкодування витрат на сільськогосподарську техніку;
  • здешевлення кредитів і страхових платежів;
  • розвиток тваринництва, рослинництва, садівництва, виноградарства та хмелярства;
  • дотація на зрошення для 120 фермерів.

Індонезія залишилася ключовим покупцем української пшениці

З 1 по 31 серпня в морські порти України було експортовано 6,3 млн тонн основних продовольчих культур, що в 1,9 рази більше, ніж у липні 2021 року (3,3 млн тонн з урахуванням останніх даних). У серпні поставки пшениці досягли 4,2 млн тонн, що в 3,5 рази більше, ніж у попередньому місяці. Було передано лише 0,38 тонн кукурудзи, що в 2,4 рази менше, ніж у липні 2021 року. Експорт ячменю в серпні 2021 року збільшився в 1,4 рази порівняно з липнем, досягнувши 1,8 млн тонн. Індонезія і в серпені залишається ключовим напрямком експорту. У цьому напрямку відвантажено пшениці - 752,8 тис. т. Кукурудза переважно надходить до Єгипту – 57,4 т, а ячмінь - до Китаю – 752,8 т (що становить 42,5% загального експорту зерна в серпні) 2021 р.

За липень-серпень 2021/22 МР лідером за обсягами перевалки основних зернових на експорт є порт Миколаїв (3,1 млн т). Друге місце займає порт Чорноморськ (2,3 млн т), третє - порт Південний (1,8 млн т).

×