Експерти USDA знизили прогноз урожаю кукурудзи в Україні в 2021/22 МР. Три галузевих асоціації відкликають узгодження меморандуму про експорт зерна з України в 2021/22 МР. Ціни на пестициди зростуть через кризу в Китаї. Україна у вересні перевезла рекордний обсяг зерна за останні 10 років. Озимий посів в Україні виконаний на 60% площ. Про це та інше, сьогодні у новинах:
Експерти USDA знизили прогноз урожаю кукурудзи в Україні в 2021/22 МР
Три галузевих асоціації відкликають узгодження меморандуму про експорт зерна з України в 2021/22 МР
Ціна на пестициди зростуть через кризу в Китаї
Укрзалізниця у вересні перевезла рекордний обсяг зерна за останні 10 років
Озимий посів в Україні виконаний на 60% площ
Експерти USDA знизили прогноз урожаю кукурудзи в Україні в 2021/22 МР
Аналітики USDA знизили прогноз врожаю кукурудзи в Україні до 2021/22 років до 38 млн тонн, що на 1 млн тонн менше, ніж у вересневому прогнозі (39 млн тонн).
Згідно зі звітом, прогноз експорту кукурудзи в Україні на 2021/22 рік було переглянуто до 31,5 млн тонн, що на 0,5 млн т менше, ніж прогноз місяць тому. Очікується, що остаточний баланс зерна складе 0,91 млн т, що на 0,2 млн т менше попереднього прогнозу (1,11 мільйона тонн).
Проте прогноз світового збору кукурудзи у 2021/22 р. був переглянутий до 1198, 22 млн тонн, що на 0,45 млн т менше вересневого (1197,77 млн тонн). Оцінка світового експорту кукурудзи підвищена на 0,64 млн т і очікується на рівні 201,91 млн т. За оцінками експертів Міністерства сільського господарства США, кінцевий баланс кукурудзи досяг 301,74 млн тонн, що на 4,11 млн тонн вище попередньо оцінюваного 2,97 та 63 млн т. Очікується, що це буде 241 млн тонн, що на 1,5 млн тонн менше прогнозу вересня.
Три галузевих асоціації відкликають узгодження меморандуму про експорт зерна з України в 2021/22 МР
3 галузевих асоціації українського зернового ринку відкликають свої узгодження Меморандуму на тему взаєморозуміння щодо граничних обсягів експорту зерна в сезоні -2021/22, підписаного 5 липня ц.р. Мінагрополітики України та учасниками ринку. На тему це йдеться в листі, слово якого має в своєму розпорядженні, направленому 8 жовтня в адресу міністра аграрної політики і продовольства України Романа Лещенка.
Документ, спрямований на адресу глави Мінагрополітики підписали директор ГО «Борошномелі України» Родіон Рибчинський, президент Всеукраїнської ассоціаіі пекарів Юрій Дученко і керывник об'єднання «Укрхлібпром» Олександр Васильченко.
Своє рішення на тему відкликання погоджень підписанти листа раз'яснили, тим що в рамках робочих зустрічей щодо узгодження додатки до меморандуму, що визначає граничний обсяг експорту української пшениці в 2021/22 МР, позиції вищевказаних асоціацій «були проігноровані, таким чином, повністю нівелює положення статті 1 підписаного меморандуму ».
Ціни на пестециди зростуть через кризу в Китаії
Світова енергетична криза та промислова криза Китаю завдали важкого удару по виробництву активних інгредієнтів пестицидів. Це неминуче призведе до зростання цін та дефіциту в наступному сільськогосподарському сезоні. Таку думку висловив керівник хімічного напрямку LNZ Group і бренду DEFENDA Сергій Борисов.
За його словами, криза почалася в грудні минулого року. За цей період відбулося кілька «хвиль» зростання цін у ланцюзі виробництва агрохімічної продукції. Він зазначив, що через відключення електроенергії деякі заводи з виробництва активних речовин у Китаї нещодавно відкрилися лише один день на тиждень. Деякі зовсім зупинилися. Тому більшість підписаних контрактів наразі мають проблеми з реалізацією китайською стороною.
Укрзалізниця у вересні перевезла рекордний обсяг зерна за останні 10 років
У вересні 2021 року «Укрзалізниця» перевезла 3,8 млн тонн зернових вантажів-рекорд за останні 10 років.
За словами Олександра Заруби, директора з комерційних питань та логістики Укрзалізниці, компанія досягла таких результатів завдяки координації та ефективній організації транспортування. Він також додав, що Узбекистан має можливість експортувати рекордну кількість зернових в цьому році.
У вересні «Укрзалізниця» щодоби в середньому вантажила 118,9 тис. т зернових, що на 30,6% більше, ніж у вересні 2020 року та на 10,6% більше, ніж у вересні 2019 року.
Озимий посів в Україні виконаний на 60% площ
За оперативними даними Міністерства земельної політики, станом на 11 жовтня Україна висадила 4,7 млн га озимого зерна, що становить 60% передбачуваних площ. Лідерами за темпами сівби є Сумська область, де посівна вже практично завершена, а також Полтавська область - 98% від прогнозу, повідомила 12 жовтня прес-служба міністерства.
"Основна частина посівних площ-пшениця - 4,2 млн га, або 63% від прогнозу. 389 тис га (38%) засіяно ячменем, а 120 тис га (75%) - житом", йдеться у повідомленні.
Зокрема, станом на звітну дату завершено посів озимого ячменю у Волинській, Полтавській та Сумській областях, а озиме жито у Вінницькій, Миколаєвській, Полтавській та Херсонській областях.