Світовий ринок зерна та його вплив на ринок кормів в УкраїніФуражне зерно (пшениця, кукурудза, ячмінь)

    В своєму звіті за листопад, USDA переоцінив прогнози урожаю в Україні. За результатами, виробництво кукурудзи в Україні буде знижено на 0,5 млн т, в той час, як прогноз урожайності пшениці було підвищено до 0,3 млн т.

    Станом на 12 листопада в Україні зібрано рекордний врожай зернових – 70,8 млн т, що на 0,7 млн т більше, ніж в минулому році. В 2019-2020 МР виробництво фуражних зернових очікується на рівні 1,43 млрд т. Збільшення прогнозу урожаю кукурудзи та ячменю спровокували загальну позитивну динаміку. Більше того, на фоні очікування активізації попиту, експортні котирування на українську кукурудзу зростають. На базисі FOB, 21 листопада озвучувалися ціни – 169-171 $/т на поставки в грудні, а також 170-175 $/т в січні-лютому. На внутрішньому ринку також ціна зростає, у зв’язку із високим попитом на кукурудзу та швидким скороченням пропозиції на пшеницю. Виробники все ще в очікуванні більших цін, тому можливо, будуть тримати продукцію до весни.

Соняшниковий шріт

    Зараз на світовому ринку відсутній попит на соняшниковий шріт. Найбільшим імпортером цього продукту є Китай. У зв’язку із поширенням випадків АЧС у Китаї та скороченням поголів’я свиней – попит значно впав, в той час як пропозиція залишається стабільною. В період збиральної кампанії та до грудня – ціни на соняшник завжди нижчі, що потягнуло за собою ціни на шріт. Тому, за останніх кілька місяців ціна знаходиться в районі 4200-4300 грн/т, EXW.

Соєвий шріт

    Через відміну повернення ПДВ на експорт сої в минулому сезоні – виробники не розуміли, що з нею робити. Тому, майже весь об’єм йшов на переробку всередині країни. В результаті, на ринку з’явилася достатня пропозиція соєвого шроту. Частина з якого імпортувалася в Китай, а частина залишалася для українського споживання. В поточному сезоні очікувався повтор сценарію минулого року – тому більшість фермерів засіяли менші об’єми сої. На думку переробників, в лютому-березні очікується дефіцит сировини для переробки на шріт, що в свою чергу може спричинити скачок ціни. Зараз ціни дещо впали у порівнянні із серпнем. Від початку місяця, ціна на шріт – 10000 грн/т, EXW.

Аналітичний відділ компанії Fenix Agro

×