​Сергій Свідерський: Професійна оцінка – ідеальний раціонЗнайти ідеальний корм – мрія кожного господаря. Із таким підходом, не виникало б проблем в тваринництві - всі б мали стабільні надої, приріст, тобто все вирішували б технології. Але індивідуальні умови беруть своє.

В сьогоднішньому інформаційному просторі багато інформації про корми: з чого вони виготовлені, їх поживність, властивості, результати тестових випробувань. Також можна знайти безліч порад як їх краще використовувати. Але на практиці при введені до раціону новаторських компонентів, досить часто можна почути про те що «корм не спрацьовує», господарство не досягає обіцяних постачальниками результатів. Лише покупка якісного корму не завжди дає бажаний результат, більше того можна навіть нашкодити організму тварини.

З одного боку, раціон будь-якої тварини має бути стандартизований. Знайти ідеальний корм – мрія кожного господаря. Із таким підходом, не виникало б проблем в тваринництві - всі б мали стабільні надої, приріст, тобто все вирішували б технології. Але індивідуальні умови беруть своє.

Дуже важливо нові компоненти годівлі правильно ввести і ув'язати в раціоні тварини. Процес балансування раціону має бути ретельно сплановано і проаналізовано.

Балансування кормів включає в себе професійне виконання всіх проміжних етапів отримання високоефективного професійного раціону: відбору, підготовки, транспортування та аналізу вихідних грубих кормів на господарстві.

Для складання раціонів необхідно знати фактичну поживність кормів в господарстві та їх придатність до отримання достатньої продуктивності, з урахуванням вмісту протеїну, жиру, сухої речовини, обмінної енергії, НДК і КДК, НСУ, в тому числі крохмалю, вміст сирої клітковини і МЕВ, а також враховувати СППВ, і ОКЦ основних кормів. Чим більше показників ми маємо на нашу сировину - тим більш точно можемо збалансувати раціон. Тобто введення нових компонентів в раціон повинно мати системно-комплексний підхід.

Внутрішніми силами господарства не завжди реально організувати повноцінний процес балансування раціону. Адже для цього потрібно мати не лише спеціаліста а і чимале професійне лабораторне обладнання. На думку нашої компанії, такі проблеми повинні взяти на себе саме ті люди, яким ви довірили кормову базу свого господарства. Тож ми працюємо саме за таким принципом.

Процес балансування раціону багатоетапний, перш за все необхідно знати з чим ми працюємо. Для реальної оцінки найефективніше буде запросити незалежного консультанта. Під час візиту консультант:

- оглядає корів по всім продуктивним групам;

- оглядає молодняк всіх вікових груп.;

- оглядає наявні грубі корми за фізіологічними та органолептичними показниками;

- оглядає і узгоджує наявні інгредієнти та грубі корми наявні на господарстві;

- аналізує існуючий раціон;

- проводить якісний відбір грубих кормів для проведення подальших аналізів.

Завдяки професійному інструментарію, консультант проводить якісний пробовідбір та пробопідготовку грубих кормів на господарстві, а це вже 30-40% отримання достовірних результатів аналізу.

Нажаль, на сьогоднішній день провести повний хімічний аналіз кормів в Україні немає можливості. З цієї ситуації українські компанії та ферми виходять по різному - хтось задовольняється можливостями українських лабораторій, хтось взагалі не цікавиться реальним хімічним складом своєї кормової бази. Ми підходимо до цього питання серйозно та користуємся послугами американської лабораторії. На сьогоднішній день таке вирішення проблеми є досить зручним, це не займає багато часу, вже за 4-5 робочих днів після відправки проб ми отримуємо результати аналізів де, до речі, розшифровуються основні показники з їх нормативними рівнями та ймовірними причинами відхилення від норми в більшу чи меншу сторону.

Провівши оглядову роботу та маючи результати аналізів консультант вже бачить реальні умови господарства, що дає можливість балансувати ідеальні раціони для всіх статевовікових груп тварин на господарстві.

На власному досвіді та досвіді наших партнерів (клієнтів) ми переконались, що успішне балансування раціонів можливе лише за умов професійного підходу.

×